Przeskocz do treści

Integracyjne Koło Powożeniowe

Od 2005 roku działa nasze Integracyjne Koło Powożeniowe. Ideą przewodnią Koła jest wspólna zabawa osób pełnosprawnych  i niepełnosprawnych przy rekreacji z elementami sportu powożeniowego. Posiadamy jeden z pierwszych w Polsce powozów konnych dostosowanych dla osób na wózkach inwalidzkich http://handmet.com.pl.

IKP powstało z myślą o wspólnym doświadczaniu radości z jazdy i powożenia zaprzęgiem konnym. Koło ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, osób starszych, młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, popularyzowanie zdrowych form rekreacji oraz przygotowania nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Przy powożeniu mogą się spotkać osoby w różnym wieku i z różnym stopniem sprawności.

Bryczka z podjazdem firmy HANDMET

 

Do Koła mogą należeć osoby pełnoletnie oraz młodzież, która ukończyła czternasty rok życia. Jeśli czujesz, że w Twoich żyłach płynie krew uwielbianego przez tłumy podczas igrzysk greckiego lub rzymskiego woźnicy albo może trochę mniej uwielbianego naszego swojskiego furmana, lub, jeśli tylko podobnie jak Książę Filip, diuk Edynburga, hrabia Merioneth i baron Greenwich czujesz, że powożenie może sprawić Ci przyjemność, masz szansę zostać jednym (jedną) z nas.

Członkowie naszego Koła Emilia i Piotr w drodze do kościoła. Sponsorem bryczki jest Pan Tomasz Borewicz.

Aktywność w naszym Kole  pozwala m.in. na samodzielne kierowanie bryczką w drodze do ...ślubu 🙂